Co je lepší nevědět?

Upřímně, já kdybych se ocitla v situaci, kdybych se dozvěděla něco nepříjemného, tak bych si také zpočátku říkala
,,Sakra, kéž bych to nevěděla!" Ale zanedlouho si uvědomíte, že je to třeba pro vás lepší, protože se ocitnete na začátku něčeho nového a dokonce i lepšího. Myslím si, že spousta lidí by raději nevěděla například o nevěře svého partnera.
Já bych o ní asi vědět chtěla, protože bych nedokázala žít vedle člověka, který mě podvedl a dělá jakoby nic. Jasně, asi si říkáte, že kdybych se to nedozvěděla, tak by se nic nedělo, ale ať už se snažíte někoho jakkoli obelstít, stejně každá lež jednou praskne, ať už chcete či nechcete. Ještě horší je, když se to člověk dozví úplně nevinně nechtěným způsobem od někoho jiného. To potom nemůžete svádět na onoho člověka, který se podle vás ,,prokecl", protože je to jen vaše chyba.
A to se potom doma máte na co těšit. :)


Podle mě jsou věci, které možná je lepší nevědět, například pomluvy od ostatních, protože si s tím potom neděláte těžkou hlavu, netrápíte se a můžete si říct, ať vám klidně ,,vlezou na záda" a jít s čistou hlavou spát. Spousta lidí by se divila, jak moc psychika ovlivňuje tělo a možná by si i rozmysleli, co to vlastně dělají. Další kategorie věcí, které by člověk raději nevěděl, se týká dětí. Určitě si pamatujete i vy sami, kdy jako malé dítě věříte na Ježíška, na Mikuláše, na zoubkovou vílu apod.
a pak se většinou od spolužáků dozvíte že nic takového neexistuje. Nastane šok a odpoledne děti přijdou zklamaní a nešťastní domů, zahrnou vás otázkami a vy nenaděláte nic, než jim říct pravdu a nebo se to budete snažit zatlouci a lhát jim dál.
V té osudné chvíli, kdy se dozví novou pravdu od spolužáků, si jejich nevyspělá hlavička říká ,,jakto, že neexistuje, proč mi to jen spolužáci řekli!" Myslím, že v ten okamžik by toto raději také nevěděly.


A co je lepší podle vás nevědět?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pravidelní čtenáři

Návštěvnost blogu