Mít rád vs. milovat

Mít rád versus milovat, jsou podle mě velmi sporná slova. Mnoho lidí mezi nimi rozdíl nevidí, a proto vlastně kolikrát neví, co doopravdy cítí. Faktem je, že mít rád znamená chovat k určité věci či k určitému člověku sympatie, ale milovat někoho nebo milovat něco, se dá nazvat jako posedlost.

Mnoho lidí tvrdí, že milují čokoládu, pláž, Slunce, ale myslím si, že tím spíš chtějí říci, že k dané věci mají větší vztah, než když se řekne "mít rád". Lidé, kteří mají rádi sami sebe poté snadno mají rádi i ostatní.
Význam onoho slova milovat, zná člověk, který zažil, co doopravdy slovo milovat znamená. Milovat můžeme pouze člověka, který je pro nás někým jedinečným. Z té hezčí stránky by to měl být někdo, kdo nás chrání, kdo při nás stojí za každou cenu, kdo nás má provázet určitou etapou života či celým životem. Z té horší stránky to ovšem může být i někdo, kdo o Vás nemusí až tak pečovat, nechová se k Vám hezky, ale přesto ho milujete. Láska je to nejsilnější pouto a proto se také dělí na několik kategorií. Jistěže nemůžete milovat svého přítele/přítelkyni stejně tolik, jako své rodiče či sourozence. Proto nemám ráda, když se někdo ptá, jestli byste raději zachránili přítele nebo rodiče, kdo je pro Vás přednější apod.Mám ráda spoustu lidí nebo věcí, ale zamilovaná jsem byla jen dvakrát. Je to něco úžasného, ale vždy to nemusí být samozřejmě jen v dobrém smyslu. Nejtěžší je, když nejsou Vaše city opětovány. Říct někomu, že ho máte rádi, je podle mě pro člověka snažší. Pro mnoho lidí je velmi těžké se dané osobě přiznat, že k ní cítí něco víc. Podle mě nejčastějším důvodem může být strach z odmítnutí a následná bolest a těžká období, kdy se snažíte člověku vyhýbat. Někdo naopak řekne někomu "Miluji Tě" a až později si uvědomí, že to bylo unáhlené. Ale to je už psaní na jiný článek. Osobně si myslím, že by se slovem "milovat" plýtvat nemělo, a mělo by se používat jen když to tak doopravdy cítíte a jste si tím jistí.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Pravidelní čtenáři

Návštěvnost blogu